Ağırel’den ‘suç duyurusunda bulunacağım’ diyen Altınok’a belgeli yanıt: Sabırsızlıkla bekliyorum

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın malvarlığını açıklamasının ardından “Mal bizim değil Allah’ın, biz emanetçisiyiz” diyen AK Parti Ankara Adayı Turgut Altınok’un mal beyanına ilişkin tartışma büyüyerek sürüyor.

Gazeteci Murat Ağırel, Turgut Altınok’un mal varlığına ilişkin yeni bir iddiada bulundu ve Halk TV’de yaptığı açıklamada “Bana bir takipçim ulaştı. Listelerdeki 6 milyon metrekarenin haricinde, Antalya’da havalimanına yakın bir yere konut yapılıyor ve orada Sayın Altınok’un 600 dairesi olduğunu söyledi” dedi.

Altınok ise Now Haber muhabirinin “Antalya’da 600 konutunuz var mı?” sorusuna “Babadan kalan, daha önceki mal varlığımızı söylüyorum. Babadan kalan…” cevabını verdi. Ancak bir süre sonra yazılı açıklama yapıp iddiayı yalanladı, Murat Ağırel hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

AĞIREL: SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM

Yalanlamanın ardından Murat Ağırel “Sayın Altınok açıklama yapmış. Benim hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtmiş. Sabırsızlıkla bekliyorum. Ancak sorularıma lütfen cevap verin” diyerek 3 belge yayınlayıp 3 sonu yöneltti:

“-Yazımda ve paylaşımlarımda TOGO kulelerine veya arazisine ortak demedim. Ancak Elmar Tower arazinde ortak dedim (Belge 1)

– Antalya’daki kat karşılığı 10 katlı 4 bloklu 660 daire yapılan araziniz mal beyanında yok (Belge 2)

– Ortak olduğunuzu beyan ettiğiniz şirketinizin vergi bildirimi matrahsız… (Belge 3)

– Yine soruyorum: Banka mevcutlarınızı, döviz mevduatınızı, araç bilgilerinizi, ziynet eşyalarınızı, eşinizin üzerine olan mal beyanlarını ve çocuklarınıza devrettiğiniz taşınır taşınmaz mallarınız nelerdir?”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x