Fransa’da Tinder tecavüzcüsü Berrada, 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Farklı çevrimiçi platformlarında tuzağına düşürdüğü 12 kadına tecavüz ettiği ve 3 kadına cinsel saldırıda bulunduğu ileri sürülen ve Fransız basını tarafından ‘Tinder Tecavüzcüsü’ olarak nitelendirilen Salim Berrada 18 yıl hapis cezasına mahkum edildi. Tüm suçlamaları reddeden Fas kökenli sanık hakkında ayrıca Fransa’ya ömür boyu giriş yasağı getirildi.

Paris Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün son duruşması görülen davada, 2014-2016 yıllarında farklı çevrimiçi platformlarında kendisini model arayışında olan bir fotoğrafçı olarak tanıtmak suretiyle çok sayıdaki kadını tuzağına düşürdüğü ileri sürülen Salim Berrada’nın 12 kadına tecavüz ettiği ve 3 kadına ise cinsel saldırıda bulunduğu iddia edildi.

İLAÇLI İÇECEKLE KURBANLARINI ETKİSİZ HALE GETİRDİ

Çok sayıdaki şikayet üzerine 2016 yılında tutuklanan ve 2019 yılında şartlı tahliye edilen Berrada’nın evine çağırdığı kurbanlarına ikram ettiği içeceklere ilaç kattıktan sonra tecavüz ettiği dava dosyasında yer aldı. Berrada hakkındaki suçlamaları reddetti. Birlikte olduğu kadınların tümünün rızasının bulunduğunu belirten Berrada, cezaevinden çıktıktan sonra hakkında verilen yeni şikayet dilekçeleri nedeniyle bir kez daha yargılandı. Sanık hakkında ‘tehlikeli ve doyumsuz bir egoya sahip’ ifadelerini kullanan İddia Makamı verdiği mütalaasında 19 yıl hapis cezası talep etti. Toplanan dellileri, kurbanların ifadelerini göz önünde bulunduran mahkeme heyeti 38 yaşındaki Berrada hakkında 18 yıl ağır hapis cezası kararlaştırdı. Fas kökenli sanık hakkında ayrıca Fransız topraklarından ömür boyu men cezası verildi. Berrada iki suçtan ise beraat etti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x