Hong Kong’dan Bu 2 Kripto Para İçin Müjde: Pazartesi’yi Bekleyin!

Hong Kong’un ETF ürünlerini onaylamasına yönelik beklentiler gittikçe artıyor. Uzmanlar, bu onayı, yakın vadede kripto para piyasasını hareketlendiren en büyük olaylardan biri olarak görüyor. Bloomberg’in haberine göre Hong Kong, spot Bitcoin ve Ethereum ETF’leri Pazartesi günü gibi erken bir tarihte onaylayabilir.

Hong Kong Bitcoin ve Ethereum ETF’sine yeşil ışık yakacak!

Bloomberg’in yakın tarihli bir raporu, Hong Kong’un yakında en önde gelen kripto para birimlerinden ikisi olan Bitcoin ve Ethereum’a doğrudan yatırım yapan Spot ETF’leri onaylayacağını öne sürüyor. Spekülasyonlar doğruysa, Harvest Fund Management Co. gibi uluslararası kuruluşlar ve Bosera Asset Management (International) Co. ile HashKey Capital arasındaki bir işbirliği spot-kripto ETF’leri başlatmak için yeşil ışık alacak.

Özellikle, Hong Kong’daki bu ETF’lerin, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan (SFC) düzenleyici izin ve Hong Kong Exchanges & Clearing Ltd. ile listeleme ayrıntılarının kesinleşmesini bekleyen ay sonuna kadar başlatılması planlanıyor.

Hong Kong, Ethereum ETF’yi ABD’den önce mi piyasaya sürecek?

Bu arada, bildirilen onay, Harvest Fund Management Co. şirketinin Hong Kong’da bir Spot Bitcoin ETF’si sunma izni alma yolunda ilerlediğine dair daha önceki göstergelerin hemen ardından geldi. Ancak ne SFC ne de Harvest konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadı.

Buna ek olarak, onayları çevreleyen beklentiye rağmen, zaman çizelgesi net değil. Konuya aşina kaynaklara göre, bu tarihte son dakika değişiklikle mümkün. Bu durumu özellikle belirtmek gerekiyor. Ayrıca, bazı kaynaklara göre Hong Kong, Ethereum ETF‘yi ABD’den önce piyasaya sürmeyi planlıyor.

Potansiyel onayın kripto para piyasasına etkileri

Hong Kong’un Bitcoin ve Ethereum ETF’lere yeşil ışık yakması küresel kripto para piyasası önemli. Uzmanlara göre, bu gelişmenin geniş kapsamlı etkileri olabilir. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, bu yılın başlarında ABD SEC spot Bitcoin ETF’lere onay verdi. Bu gelişmenin piyasa için önemli etkileri oldu. Özellikle, bu tür ETF’ler için yönetilen varlıklar yaklaşık 59 milyar dolara ulaştı. Böylece, bu ürünler piyasanın yeniden ivme kazanmasında etkili oldu.

Ayrıca, bu kurumsal yatırım akışı, Bitcoin fiyatının yeni zirvelere ulaşmasında önemli bir rol oynadı. Lider kripto para fiyatı son olarak Mart ayı ortasında 73.700 doların üzerine çıktı. Uzmanlara göre, Hong Kong’un kripto ETF’lerini benimseme hamlesinin bir çok açıdan etkisi olacak. Çünkü Hong Kong, Singapur ve Dubai gibi şehirlerle dijital varlık firmaları için önde gelen bir destinasyon konumunda. Dahası, bu alanda kendini kanıtlamak için devam eden bir rekabetin içinde. Bununla birlikte, olumlu gelişme henüz, Bitcoin ve Ethereum fiyatlarına pozitif yansımadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x